Przez niektórych określane też jako przestrzenne lub wizytówki 3D, to jedne z najbardziej reprezentacyjnych i ekskluzywnych wizytówek. Dzięki zastosowaniu specjalnej techniki, nie jest to tłoczenie, druk staje się lekko wypukły i jest wyraźnie widoczny i wyczuwalny pod palcami. Jeżeli przyjżymy się dokładnie to wygląda to tak jakby  miejsca zadrukowane pokryto tworzywem sztucznym, plastikiem.

Wizytówki te stają się ostatnio coraz bardziej popularne wśród klientów a dziki efektowi wypukłości  na długo pozostają w pamięci osób, którym są wręczane. Dzieje się tak dlatego ponieważ  ludzie lepiej zapamiętują to co jest inne, niecodzienne i zaskakujące.

Bardzo interesując efekty  może dać połączenie, na jednej wizytówce, kilku technik oraz zastosowanie wysokiej jakości papierów białych lub kolorowych kartonów ozdobnych.

Przy projektowaniu zawsze trzeba zachować umiar, nie wolno przesadzić z ilością kolorów i  grafiki bo zamiast eleganckiej wizytówki otrzymamy  kiczowatego koszmarka. Projekt powinien być prosty i elegancki.